Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych wariantów, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne jedzenie włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. bianca restauracja kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film