Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz nieraz zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych dań.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.