Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu samochodów całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że by móc nasycać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go przyzwoicie przygotować. Dużo osób jednakże nie wykorzystuje jednakowej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 26 duro

Chociaż rower to nie auto ani motor, wskutek tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nazbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego należałoby uczynić elementy oświetlenia – chcemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto również rower gruntownie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w trakcie całego sezonu.