Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Korek analny grzejący

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezwykle ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym poprawniej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są również treningi oddechowe, jakie wypada następnie jak z reguły powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe paniom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się prawidłowo. Wiele pacjentek deklaruje, że dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.